יעוץ ארגוני

"שביט – יעוץ ארגוני ופיתוח הדרכה" 

הינה מהחברות המובילות בארץ בתחום היעוץ הארגוני. החברה מקיימת פרויקטים רחבי היקף במגוון מתודולוגיות בשוק הארצי והבינלאומי.

הארגון הינו "מערכת פתוחה" המקיימת יחסי גומלין של השפעה עם סביבתה. השינויים התדירים והמתמידים ברמה העולמית הגלובלית משפיעים באופן ישיר על העולם הארגוני. מנגד, נוטים הארגונים מעצם טבעם לתופעות של "קבעון" , "שמרנות" ו "הגנה על פרדיגמה קיימת ומוכרת". ניגודים אלה בין השינויים המתמידים לבין התהנגות הארגון גורמים לפערים הולכים וגדלים שפוגמים בהצלחת הארגון ולעיתים אף מאיימים על השרדותו.

יעוץ ארגוני מטרתו הינה לסייע לארגונים למקסם את הצלחתם ואפקטיביות השגת מטרותיהם, זאת בעזרת פעילות ממוקדת לצמצום הפערים המתקיימים בין פעילות הארגון לדרישות הסביבה והזירות השונות בהן הוא פועל.

תהליכי יעוץ ארגוני בחברתנו נעשים תוך גיבוש והטמעת התובנות , הכלים והמתודות בקרב אנשי הארגון ומנהליו ובסיועם.
במסגרת תהליכי היעוץ הארגוני, שואפת החברה לפעול בתהליכים שיתופיים המקדמים יצירת פתרונות סינרגנטיים לשיפור מתמיד באמצעות כל השותפים בתהליך.
תהליכי יעוץ הארגוני מתבצעים במספר מישורים ומוקדים ארגוניים ובשילוב ביניהם:
  • מישור ניהולי אישי
  • מישור צוותי קבוצתי
  • מישור ארגוני
להלן המתודולוגיות העיקריות של חברתנו בתחום - יעוץ הארגוני:

 
TEL: 09-7965254
FAX. 09-7962851
shavitt@internet-zahav.net
שביט יעוץ ארגוני רחוב חופית 5
ת.ד. 216
עין שריד 40697אבחון ארגוני

במקרים רבים, מזהים מנהלי הארגון כי קיימת בעייה ארגונית אך אינם יודעים "לשים את האצבע" על מהותה ומקורותיה. על מנת שהיעוץ הארגוני יתן מענה אפקטיבי אשר יביא לשיפור בארגון יש לבצע אבחון בארגון. מטרת האבחון הינה זהוי מערכתי אינטגרטיבי של נקודות החוזק והחולשה של המערך הארגוני, ניתוח הגורמים והמלצות לשינוי. האבחון נעשה באמצעות שיטות וכלים מתקדמים ומגוונים.

פיתוח והטמעת שינויים ארגוניים

הטמעת שינוי ארגוני הינו אחד התהליכים המורכבים בתחום היעוץ הארגוני. אנו מומחים בהובלת תהליך מתודולוגי מושכל ויחודי להטמעת שינויים ארגוניים נדרשים בעזרת שותפי התפקיד הרלבנטים בארגון תוך שימוש בכלים יצירתיים ומתקדמים.

פיתוח חזון ותרגומו לתהליכים ארגוניים

לכל ארגון ראוי שיהיה חזון אשר מגדיר את מהות הארגון ו"מאיר" את דרכו. לאור החזון הארגוני יוגדרו מטרות ויעדי הארגון. תהליכים ארגוניים יפותחו על מנת להביא את הארגון למימוש חזונו. לחברת "שביט יעוץ ארגוני ופיתוח הדרכה נסיון רב בתהליכי הגדרת חזון בשיתוף עובדי הארגון תוך השגת מחויבותם לחזון וכן נסיון רב בתרגום חזון זה ליעדים ולתהליכים ארגוניים בשילוב מתודות שונות סדנאיות ואחרות.

איחוד/מיזוג יחידות ארגוניות

יעוץ ארגוני למיזוג ואיחוד יחידות הינו תהליך המשלב בניית מבנה ארגוני חדש, מערך ניהולי, תהליכי עבודה חדשים והטמעת השינויים בקרב העובדים והלקוחות. לחברת שביט יעוץ ארגוני ופיתוח הדרכה כלים יחודיים לביצוע מיזוג ואיחוד יחידות ארגוניות שונות.

פיתוח תוכנית עבודה אופרטיבית ומקושרת תקציב כולל מתודולוגיה וכלים ליישומה

תכנית עבודה אופרטיבית וישימה המקושרת לתקציב הינה כלי קריטי בעבודה ארגונית. החלק המורכב הוא הוצאתה לפועל של תכנית העבודה תוך בקרה ועדכון בהתאם לצורך. לחברת שביט יעוץ ארגוני ופיתוח הדרכה מתודולוגיה ייחודית לבניית תכנית עבודה אופרטיבית ברמת הארגון, היחידה וברמת העובד. מתודולוגיה זו כוללת כלי ישום ובקרה.

הטמעת מערכות איכות בארגונים

כל ארגון צריך לפעול לשיפור איכות המוצר או השרות אותו הוא מספק. על מנת לתת מענה איכותי מתמיד ולאורך זמן יש להטמיע מערכות איכות התומכות במטרה זו ומביאות את הארגון לבחינה מתמידה של רמת איכותו. תהליך היעוץ הארגוני מתמקד בפיתוח כלים מתאימים לארגון ובהטמעתם.

פיתוח, הקמה ולווי פורום עמיתים מערכתי בהתאם לפרדגימה חדשנית

פורום עמיתים יכול להוות כלי רב עוצמה לקידום הארגון. בחברת שביט יעוץ ארגוני ופיתוח הדרכה פותחה מתודולוגיה ייחודית וחדשנית להקמה וליווי של פורום עמיתים אשר פועל ומקדם יעדים ארגוניים. תהליך היעוץ הארגוני מסייע בהקמת הפורום ובליוויו.

יעוץ ותמיכה לארגונים במצבי משבר/חרום

ארגונים עלולים להיקלע למשבר. המשבר יכול לנבוע מגורמים חיצוניים כגון תנאי שוק משתנים, מצב פוליטי – מדיני, מלחמה, או גורמים פנים ארגוניים כגון חילופי הנהלה, חילופי בעלות וכו'. חברת שביט יעוץ ארגוני ופיתוח הדרכה פיתחה תהליך יחודי המסייע לארגונים להתמודד עם המשבר. היעוץ הארגוני מתמקד במתן כלים לארגון להתמודד עם המשבר במהלכו ובמתן כלים ליציאה מהמשבר. היעוץ הארגוני מתמקד ברמת הארגון כולו, יחידותיו השונות והאנשים בתוכו.

פיתוח והטמעת מערכות תומכות בארגונים

כל ארגון זקוק למערכות ותהליכים התומכים את עבודתו ומסייעים לארגון לתפקד. מערכות אלה הן כמו "השמן בין גלגלי השיניים של הארגון". חברת שביט יעוץ ארגוני ופיתוח הדרכה פיתחה מערכות וכלים יחודיים לארגונים. מערכות אלה מוטמעים בארגון בתהליך של יעוץ ארגוני.

בין המערכות אותן הטמענו בארגונים:
  • מערכת הערכת עובדים
  • מערך טיפול בתלונות ופניות לקוחות
  • מערך תקשורת ארגונית מובנה
  • מערך דווח ובקרה על ביצוע החלטות וישום משימות
  • מערך תחקירים ללמידה ארגונית מכשלונות והצלחות

תהליכי פיתוח צוות

על מנת שארגון יעבוד בצורה סינרגטית ואפקטיבית, צוותי העובדים וצוותי המנהלים צריכים לעבוד בתאום תוך תקשורת יעילה ומערכת יחסי עבודה תקינה. לחברת שביט יעוץ ארגוני ופיתוח הדרכה כלים יחודיים וממוקדים לפיתוח צוותים הן ברמת היחסים בין חברי הצוות והן ברמת המשימות העומדות בפניהם.

עמוד הבית
אודות
יעוץ ארגוני
פיתוח הדרכה
פיתוח ניהולי
פיתוח מודלים חדשניים
סדנאות רב תחומיות
מאמרים
בין לקוחותינו
המלצות
צור קשר

יצירת קשר:
טל. 054-4432421
shavitt@internet-zahav.net

 
חזור למעלה
מפת האתר
 
             

לייבסיטי - בניית אתרים